• @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@

صنایع دستی زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و انتقال فرهنگ است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار کرد: صنایع دستی می‌تواند زمینه بسیار مناسبی را برای ایجاد اشتغال فراهم و فرهنگ استان مرکزی را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند.

نمایشگاه صنایع دستی فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های هنری استان مرکزی است

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: نمایشگاه صنایع دستی فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های هنری استان مرکزی است.

هنرمندان صنایع دستی دارای نشان ملی در اراک تجلیل شدند

در دهمین نمایشگاه صنایع دستی استان مرکزی که با حضور معاون صنایع دستی کشور برگزار شد از هنرمندان صنایع دستی دارای نشان ملی تجلیل شد.

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کشور در اراک گشایش یافت

دهمین نمایشگاه سراسری میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از مسوولان، هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی در محل نمایشگاههای بین المللی غرب ایران در اراک گشایش یافت.

بازارچه‌های صنایع دستی استان مرکزی تا ۲ سال آینده آماده می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: ظرف مدت ۲ سال آینده تمامی بازارچه های صنایع دستی استان مرکزی آماده بهره برداری می شوند.

با ایجاد بازارچه صنایع دستی در کمیجان 50 خانوار صاحب شغل می‌شوند

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری وصنایع دستی استان مرکزی با اشاره به کلنگ‌زنی دومین بازارچه صنایع دستی در کمیجان گفت: این اقدام نتیجه لطف و همکاری مسئولان استانی و شهرستانی بوده و راه اندازی این بازارچه‌ها ارزانترین راه ایجاد اشتغال است که با انجام آن 50 خانوار صاحب شغل می‌شوند.

بازارچه‌های صنایع دستی معرف هنر و صنایع دستی هر شهرستان می‌شود

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: بازارچه‌های صنایع دستی می‌تواند معرف هنر، صنایع دستی و ظرفیت‌های گردشگری هر شهرستان باشد.

استان مرکزی صاحب 12 بازارچه صنایع دستی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی بازارچه صنایع دستی خمین از احداث و ایجاد 12 بازارچه صنایع دستی در استان مرکزی خبر داد.

بازارچه صنایع دستی در خمین کلنگ زنی شد

باحضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و جمعی از مسئولان استانی، بازارچه بزرگ صنایع دستی در خمین در راستای توسعه صنایع دستی کلنگ زنی شد.

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی امسال با حضور ۳۲۰ هنرمند صنایع دستی از نقاط مختلف کشور در مهرماه برگزار می‌شود.

افتتاح نمایشگاه کودک در روز جهانی کودک

صبح دیروز نمایشگاه کودک و نوجوان در روز جهانی کودک توسط مسئولین استانی افتتاح شد.

16 مهرماه، بازدید از موزه‌ها برای پرسنل نیروی انتظامی رایگان است

با موافقت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بازدید از موزه‌ها واماکن تاریخی تحت پوشش در روز 16 مهرماه برای پرسنل نیروی انتظامی و خانواده‌هایشان رایگان است.
 • مقام معظم رهبري(مدظله العالي):
  به ميراث فرهنگي مي پردازيم و آنها را احيا مي كنيم .در واقع براي خرج كردن در بخش گردشگري سرمايه گذاري مي كنيم.يعني وقتي ما به ميراث فرهنگي رسيديم،سرمايه اي مي شود كه از آن در بخش گردشگري سود و بهره اش را مي بريم . گردشگري بهره برداري از اين سرمايه ي ملي – تاريخي كشور است كه بايد تعادل بين اينها برقرار شود .الان ما واقعا از لحاظ گردشگري ضعيفيم،بايد بازاريابي كرد.بخش گردشگري الان در خور اهتمام ويژه است ،البته به ميراث فرهنگي هم حتما بايد پرداخت.


 • بازدیدهای امروز:  251
  بازدیدهای روز گذشته:  0
  بازدیدکنندگان ماه قبل:  45429
  بازدیدکنندگان سال:  207044
  تعداد کل اخبار:  1175
  تعداد بازدید از خبرها:  3038 • بخش ویژه  پیوندها
  معرفی سازمان ارتباط با ما پیوندها English
            ورود به سایت
           نام کاربری:   
           کلمه عبور: