• @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@

طرح مجتمع های گردشگری استان در کارگروه گردشگری تصویب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از تصویب طرح های احداث مجتمع گردشگری محلات ، اراک و خمین در کارگروه گردشگری استان خبر داد.

یاد استاد فقید فتحعلی واشقانی فراهانی در پاریس

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی گفت : درسالروز درگذشت اسوه اخلاق و عرفان خوشنویسی ایران زمین تعدادی از هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مرکزی اقدام به برگزاری نمایشگاه و کارگاه خوشنویسی ، کاغذ سازی ، اجرای زنده خوشنویسی درکنار برج ایفل پاریس می نمایند.

آیین نکوداشت خادمان و پیشکسوتان تعزیه استان مرکزی در تفرش برگزار شد.

دیروزدر در مراسمی که به مناسبت هفته فرهنگی تفرش با حضورمهندس مقیمی استاندارمرکزی درمجتمع فرهنگی ،هنری دکترحسابی شهرستان تفرش برگزارشد از پیشکسوتان تعزیه تجلیل شد.

برگزاری شب فرهنگی در تفرش

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اعلام کرد: مراسم شب فرهنگی تفرش در روزسه شنبه 20 آبان با حضور استاندار محترم استان مرکزی ، نخبگان، هنرمندان صنایع دستی و تعزیه خوانان نمونه کشور در شهرستان تفرش برگزار می گردد.

برای دومین سال متوالی تعزیه سیار در بازار تاریخی شهر اراک برپا شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از برپایی تعزیه سیار بازار برای دومین سال متوالی در بازار تاریخی شهر اراک خبر داد.

ثبت آئین ها و رسومات عاشورایی استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی: بسیاری از آیین های عاشورایی در استان مرکزی به ثبت میراث معنوی رسیده است

مراکز عرضه و فروش صنایع‌دستی در استان مرکزی ایجاد می‌شود

استاندار مرکزی گفت: ما به‌دنبال این هستیم که مکان‌هایی را برای فروش و عرضه محصولات هنرمندان ایجاد کنیم چراکه با این کار حوزه صنایع دستی استان توسعه پیدا می‌کند.

جشن شكرانه برداشت انگور در روستاي هزاوه برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: برگزاری این جشنواره‌ها می تواند ضمن معرفی ‏محصولات نمونه منطقه مورد نظر پویایی اقتصاد جامعه را نشان دهد و باید دانست هم‌اکنون بیش از ۲۰ نوع انگور در هزاوه تولید می‌شود.

صنایع دستی زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و انتقال فرهنگ است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار کرد: صنایع دستی می‌تواند زمینه بسیار مناسبی را برای ایجاد اشتغال فراهم و فرهنگ استان مرکزی را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند.

نمایشگاه صنایع دستی فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های هنری استان مرکزی است

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: نمایشگاه صنایع دستی فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های هنری استان مرکزی است.

هنرمندان صنایع دستی دارای نشان ملی در اراک تجلیل شدند

در دهمین نمایشگاه صنایع دستی استان مرکزی که با حضور معاون صنایع دستی کشور برگزار شد از هنرمندان صنایع دستی دارای نشان ملی تجلیل شد.

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کشور در اراک گشایش یافت

دهمین نمایشگاه سراسری میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از مسوولان، هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی در محل نمایشگاههای بین المللی غرب ایران در اراک گشایش یافت.
 • مقام معظم رهبري(مدظله العالي):
  به ميراث فرهنگي مي پردازيم و آنها را احيا مي كنيم .در واقع براي خرج كردن در بخش گردشگري سرمايه گذاري مي كنيم.يعني وقتي ما به ميراث فرهنگي رسيديم،سرمايه اي مي شود كه از آن در بخش گردشگري سود و بهره اش را مي بريم . گردشگري بهره برداري از اين سرمايه ي ملي – تاريخي كشور است كه بايد تعادل بين اينها برقرار شود .الان ما واقعا از لحاظ گردشگري ضعيفيم،بايد بازاريابي كرد.بخش گردشگري الان در خور اهتمام ويژه است ،البته به ميراث فرهنگي هم حتما بايد پرداخت.


 • بازدیدهای امروز:  668
  بازدیدهای روز گذشته:  2165
  بازدیدکنندگان ماه قبل:  49350
  بازدیدکنندگان سال:  258976
  تعداد کل اخبار:  1183
  تعداد بازدید از خبرها:  18726 • بخش ویژه  پیوندها
  معرفی سازمان ارتباط با ما پیوندها English
            ورود به سایت
           نام کاربری:   
           کلمه عبور: