• @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@
 • @@alt@

بیانیه روز قدس

رهبرمعظم انقلاب : «این جنایات خارج از تصور، واقعیت ذاتی رژیم گرگ‌صفت و کودک‌کشی است که تنها علاجش نابودی و از بین رفتن است ،باید کرانه باختری مانند غزه مسلح شود.

تشکیل جلسه کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی گفت : جلسه کمیته خدمات اسکان ورفاه ستاد اجرایی خدمات سفر استان برگزار شد.

مرمت و احیای بازار تاریخی اراک درکارگروه گردشگری تصویب شد

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: یکی از مصوبات جلسه کارگروه گردشگری ساماندهی بازار اراک بود و مرمت و احیای بازار تاریخی اراک یکی از مهم ترین برنامه های این سازمان است.

دیدار مدیر کل میراث فرهنگی با خانواده ایتام

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی در معیت جمعی از مسئولان و مدیران دستگاههای اجرایی در ماه مبارك رمضان مصادف با روز ولات امام حسن مجتبی(ع) جهت اکرام ایتام با تعدادی از خانواده هاي ايتام تحت پوشش كميته امداد دیدار کردند و ضمن دلجویی از خانواده های ایتام از نزديك در جريان مسائل و مشكلات خانواده اين عزيزان قرار گرفتند.

فعالیت دوسویه میراث فرهنگی وصدا وسیمای استان مرکزی بیشتر می شود

در نشستی که مدیران و معاونان سازمان های صدا و سیما و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در سازمان صداو سیما داشتند قرار شد این دو سازمان فعالیت های دوسویه ای برای معرفی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری استان داشته باشند

امضاء تفاهم نامه سه جانبه میراث فرهنگی ، سازمان‌های مردم نهاد و شبکه فرهنگ وهنر استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌های مردم نهاد و شبکه فرهنگ و هنر برای نخستین‌بار در کشور خبر داد.

نمایشگاه آثار معرق با عنوان «آیات الهی» در اراک گشایش یافت

به‌مناسبت ماه مبارک رمضان نمایشگاه معرق با عنوان آیات الهی و با مضامین قرآنی در اراک برپا شد.

نکوداشت کربلایی کاظم ساروقی معجزه قرن در ساروق برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی از برگزاری هفتمین نکوداشت کربلایی کاظم ساروقی معجزه قرن در نیمه اول ماه مبارک رمضان خبر داد.

جشن آیینی ومعنوی تيرگان با حضور پرشور مردم برگزار شد

جشن آیینی و معنوی تیرگان و مراسم شگرگزاری برداشت گندم و آب پاشان در نخستین روز تیرماه با حضور جمع کثیری از مردم ، مسوولان اجرایی و نخبگان فرهنگی و هنری استان مرکزی در جوار امامزاده احمد بن علی (ع) زلف آباد فراهان برگزار شد.

کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تشکیل شد

نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی به ریاست مهدی زندیه وکیلی معاون امور عمرانی استانداری مرکزی، سید محمدحسینی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی و مدیران دستگاه‌های دولتی عضو کارگروه و بخش‌های خصوصی گردشگری این استان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.

تجلیل از هنرمندان پیشکسوت وجوان صنایع دستی استان مرکزی

در مراسمی ازپیشکسوتان وهنرمندان جوان صنایع دستی استان مرکزی و هنرمندان خالق ضریح ابراهیم مجاب(عج) در اراک تقدیرشد.

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی هنرمندان استان مرکزی به نمایشگاه بین‌المللی تهران اعزام می‌شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از اعزام هنرمندان استان به نمایشگاه بین‌المللی تهران به مناسبت روز جهانی صنایع دستی خبر داد.
 • مقام معظم رهبري(مدظله العالي):
  به ميراث فرهنگي مي پردازيم و آنها را احيا مي كنيم .در واقع براي خرج كردن در بخش گردشگري سرمايه گذاري مي كنيم.يعني وقتي ما به ميراث فرهنگي رسيديم،سرمايه اي مي شود كه از آن در بخش گردشگري سود و بهره اش را مي بريم . گردشگري بهره برداري از اين سرمايه ي ملي – تاريخي كشور است كه بايد تعادل بين اينها برقرار شود .الان ما واقعا از لحاظ گردشگري ضعيفيم،بايد بازاريابي كرد.بخش گردشگري الان در خور اهتمام ويژه است ،البته به ميراث فرهنگي هم حتما بايد پرداخت.


 • بازدیدهای امروز:  702
  بازدیدهای روز گذشته:  1230
  بازدیدکنندگان ماه قبل:  37288
  بازدیدکنندگان سال:  74630
  تعداد کل اخبار:  1198
  تعداد بازدید از خبرها:  68350 • بخش ویژه  پیوندها
  معرفی سازمان ارتباط با ما پیوندها English
            ورود به سایت
           نام کاربری:   
           کلمه عبور: